Kategorie
Temat
autor: Fafel, utworzono: 2012-08-30 20:28:00, wyświetleń: 7296

Uaktualnienie

Przeglądałem forum i natknąłem się na dwa całkiem rażące problemy mianowicie
- Słownik odkąd przeglądam forum grudzień 2011 ten dział nie działa mowa o Słowniku tam wydaje mi się powinny być tam definicje aby nowi jaki stali urzytkownicy znaleźli odpowiedzi na nurtujące pytania myślę że powiano się coś z tym zrobić
-A druga sprawa to Uaktualnienie strony z Drużynami ten kto szuka drużyny często czeka na odpowiedz kilka tygodni

Myślę ze to pomogło by :D


Pozdro Fafel
Odpowiedzi dodaj odpowiedź
Jak już pisałem w jednym temacie:

"Ja wiem że moderatorzy i admini mają inne sprawy na głowie niż tworzenie słownika.
Ale może powinno się ten dział udostępnić użytkownikom forum?
Napisanie całego słownika to masa roboty ale napisanie jednego zagadnienia to już pestka.
Na tyle osób odwiedzających to forum jest kilku fachmanów z dziedziny PB którzy chcąc nie chcąc będą kontrolować ten dział tak jak kontrolują całe forum.
Może nie od razu dostaniemy kompletny słownik ale z czasem będzie się on uzupełniał.
Niektóre fora drużynowe mają coś takiego jak słownik i to bogato rozwinięty (właśnie przez zwykłych Użytkowników) a tutaj lipa! "
cytuj
autor: Suse?, utworzono: 2012-08-30 21:18:00
OK
cytuj
autor: Fafel, utworzono: 2012-08-30 21:42:00
Panowie - nie bierzecie pod uwagę jednej rzeczy. PSI jest portalem niekomercyjnym. Jako taki opiera się na darmowej pracy osób które chcą poświecić swój czas i umiejętności na to by coś tutaj zrobić. Łatwo jest powiedzieć "udostępnić", "zrobić" etc. Chcecie? To może pomogę. Równe trzy lata temu - sądząc po dacie założenie forum do tego przeznaczonego - szukałem chętnych do stworzenia FAQ-a na PSI. I jaki był odzew? Ano zerowy. Matys nigdy nie odmawiał publikacji rzetelnych opracowań. Chcecie żeby był aktualny słownik? Nie ma problemu - potrzeba tylko zespołu który go opracuje i zredaguje. Są chętni? Ja ze swej strony mogę zająć się koordynacją projektu i stylistycznym doszlifowaniem całości. Potrzeba tylko kilka/kilkanaście osób które zaproponują i opracują hasła. Jeśli są chętni do pracy to zapraszam na priv - dam dostęp do ukrytej części forum gdzie spokojnie to możemy opracować.

Zdrówko
cytuj
autor: babcia, utworzono: 2012-08-31 09:47:00
Bardzo dobry pomysł można jeszcze założyć jakiś temat aby ludzie wpisywali swoje pomysły i zagadnienia jakie powinny się tam znaleźć.
Potem wybrać z tego najistotniejsze rzeczy i opracować.
A ja jeszcze proponuję taką małą wizualizację czyli jakieś zdjęcie markera najlepiej jedno od speed-a, a drugi militarny z opisanymi elementami.
Aby ludzie wiedzieli gdzie jest feed, a gdzie regulator niby banalne ale za uwarzyłem że dużo początkujących osób ma z tym problem.
cytuj
autor: Parravon, utworzono: 2012-08-31 10:12:00
Genialne !!!
cytuj
autor: Wielebor, utworzono: 2012-08-31 12:01:00
Odczekałem tydzień od ostatniego wpisu w tym wątku. I tak jak poprzednio: "trzeba założyć", "wybrać", "opracować", "udostępnić", "jest kilku fachmanów z dziedziny PB", "będzie się on uzupełniał"....

Efekty zaangażowania tłumu chętnych w projekt widać po ruchu w tym wątku. :-P

Zdrówko
cytuj
autor: babcia, utworzono: 2012-09-07 16:51:00
Bo strona nadal w przebudowie
cytuj
autor: Suse?, utworzono: 2012-09-07 17:05:00
Przeczytałeś to co napisałem tydzień temu?

Jakie "uwolnijcie"? Problem w tym ze ja nic nie "uwolnię" bo jeśli chodzi o PSI to ja tu tylko piszę. Hobbystycznie. No i znam Matysa bo zaczynaliśmy grać mniej więcej w tym samym czasie. I wskazałem co trzeba zrobić. Przygotować materiał który się tam może znaleźć. Zaoferowałem swoją skromną pomoc - nadal jako hobby. Odzew przez tydzień był zerowy...

Dawanie dostępu zwykłym userom do jakiegoś kawałka portalu powoduje tylko anarchię. Nawet Wikipedia jest moderowana. Robi się to całkiem inaczej:

1. Zespół kilku/kilkunastu osób opracowujących początkową listę haseł.
2. Propozycja listy na forum ogólnym i dyskusja.
3. W tym samym czasie redagowanie treści tego co jest bezsporne w zespole.
4. Prezentacja na form ogólnym tego co ustaliliśmy i dyskusja ogólna.
5. Publikacja
6. Powtórzenie punktów 1-5 z kolejnymi hasłami bo wiele rzeczy się zmienia.

Generalnie opracowanie czegoś takiego to zamordyzm i decyzja niewielkiej ekipy która to robi. Za wiele projektów w życiu prowadziłem żeby uwierzyć że puszczenie czegoś na żywioł da spójny, przejrzysty i przydatny wynik.

Zdrówko
cytuj
autor: babcia, utworzono: 2012-09-07 17:45:00
Obecnie pracuję nad całkowitą przebudową PSI. Mam skończone jakieś 70%. Szczerze to zapomniałem o słowniku w nowej wersji, ale skoro jest popyt to będzie i podaż. Zrobię mechanizm, aby zespół wybranych osób mógł wspólnie tworzyć słownik. Jakieś życzenia w tym temacie? Co do formy, sposobu prezentacji, itp.? Może jakieś dobre wzory? (tylko bez wikipedii ;-)
cytuj
autor: matys, utworzono: 2012-09-20 13:58:00
Wydaje mi się ze podstawowe definicje dla początkujących takie jak bolt , regulator , być może np. manuale do markerów lub w ogóle można by było zrobić oddzielną ikonkę na niebieskim pasku '' Dla początkujących" i tam powinni się kierować ludzie o miękkim sercu którzy odpowiedzą na pytania początkujących ( takie forum mniejsze jakiś odłam) . Bo zwykle takie osoby potrzebują odpowiedzi na takie pytania. cieszy mnie to ze kogoś to interesuje bo jakby nie patrzyć to robi się za darmo dla innych i tylko dla nowych i obecnych zawodników.

Pozdrawiam Fafel
cytuj
autor: Fafel, utworzono: 2012-09-20 21:32:00
Matys: Forma wiki jest całkiem fajna choć mnie też odrzuca w klasycznej wersji.
Ja widzę to raczej jako formę listy alfabetycznej gdzie hasło to odnośnik do karty z opisem, grafiką, linkami. Oczywiście hyperlinki do innych haseł jak najbardziej. Plus wyszukiwarka kontekstowa. Do tego edytor dla redaktorów z opcja publikacji hasła albo jego zmian po zatwierdzeniu przez naczelnego.

Czyli robi nam się wiki. ;-)

Zdrówko
cytuj
autor: babcia, utworzono: 2012-09-28 09:12:00
I jak tam mistrzu matys
cytuj
autor: Suse?, utworzono: 2014-01-29 19:14:00
Good idea. Czy będę mógł takowy słownik udostępniać wszem i wobec jak już będzie on bytem? Oczywiście ze źródła podaniem.

Pozdro4all
cytuj
autor: Dziki[ZT], utworzono: 2014-01-29 22:47:00
Jeżeli o mnie chodzi nie widzę przeszkód.
Taki słownik powinien być dobrem ogólnym.
W każdym razie moja część, (mogę podesłać jak skończę, dobrze żeby ktoś z większym doświadczeniem to sprawdził - poprawki mile widziane).
Bo powinny się jeszcze wypowiedzeć dwie inne osoby które też nad nim pracują.
Myślę że Szefu Matys też nie będzie miał oporów jeżeli wykożystanie nie będzie komercyjne a żródło podane.
cytuj
autor: Suse?, utworzono: 2014-01-29 23:01:00
Suseł
cytuj
autor: MdC, utworzono: 2014-01-30 17:26:00

Pytania? Napisz do nas!